Jan Štifter: Paví hody. Pohnuté osudy ve víru dějin

Uložit do kalendáře 22-11-2022 11:00 22-11-2022 11:00 Czech republic/Europe Jan Štifter: Paví hody. Pohnuté osudy ve víru dějin V nové knize Jana Štiftera se snoubí společenský román a venkovská kronika z první poloviny 20. století. Jak to vypadá, když lidské životy formuje historie? Kde hledat minulost, o které se v archivech nedočtete? A jak chutnají pávi... Univerzita Pardubice, posluchárna EB-E2
22. 11. 2022 Univerzita Pardubice, posluchárna EB-E2
KLKS
UHV
Foto: Petr Zikmund

Kde hledat minulost, o které se v archivech nedočtete? A jak chutnají pávi?

Oblíbený jihočeský autor bude vyprávět o psaní a dějinných událostech, které v lidské povaze probouzejí ty nejlepší i nejhorší stránky.

Kdy: 22. 11. 2022, 11:00–12:30
Kde: posluchárna EB-E2

Po debatě budou mít návštěvníci možnost zakoupit nový román přímo na místě.

Jan Štifter
Jan Štifter (* 1984) absolvoval kulturní dějiny na Fakultě filozofické Univerzity Pardubice. Působil v redakcích MF DNES a Lidových novin, v týdeníku MF Sedmička pracoval jako šéfredaktor. V roce 2013 založil lifestylový magazín Barbar! Za román Sběratel sněhu získal řadu ocenění, včetně Ceny čtenářů České knihy, novelu Café Groll adaptovalo Jihočeské divadlo. Ve Vyšehradu vydal též knihu povídek Světlo z Pauliny a venkovskou románovou kroniku Paví hody. Vedle prózy se věnuje odborným textům především z oblasti nejjižnějších Čech. V Trhových Svinech organizuje literární festival Svinenské čtení. S rodinou žije v Českých Budějovicích, s manželkou Evou mají čtyři děti.

Foto: Petr Zikmund
Jan Štifter: Paví hody. Pohnuté osudy ve víru dějin