Otevírací doba a provoz knihovny od 14. října

13. 10. 2020

Vážení uživatelé,

od středy 14. října 2020 budou knihovna i její pobočky na FR a FZS otevřeny od pondělí do pátku od 10 do 14 hodin, a to pouze pro vyzvednutí předem objednaných knih. Podrobnosti k objednávání, půjčování a vracení najdete níže.

Knihovny jsou pro volný výběr uzavřeny, stejně tak všechny studovny, včetně těch počítačových. Vstup je povolen pouze s nasazenou rouškou a po vydezinfikování rukou.

Dodržujte dvoumetrové rozestupy.


OBJEDNÁNÍ KNIH

Knihu si objednáte prostřednictvím e-mailu knihovna@upce.cz (FZS: dominika.koubkova@upce.cz, FR: dana.vecerova@upce.cz). 

E-mail by měl obsahovat:

1. co nejpřesnější informace o knize, kterou objednáváte, nejjednodušší je do e-mailu přidat permanentní odkaz na titul v katalogu, který najdete v dolní části stránky, např. https://katalog.upce.cz/records/e55564c3-a8e1-46b0-b618-0e99e2b571ee

2. který den si objednané knihy vyzvednete, nejlépe i v kolik hodin.

Objednané knihy budou načteny na Vaše čtenářské konto a budou v domluvený den připraveny k bezkontaktnímu odběru.

Počkejte vždy na potvrzení, že je Vaše objednávka připravena k vyzvednutí.

Pokud si knihy nevyzvednete, je objednávka stornována a knihy budou z Vašeho čtenářského konta odečteny.


VRACENÍ KNIH

Knihy vracejte do biblioboxu umístěného před vchodem do knihovny v Polabinách (i přesto, že bude knihovna otevřená). Na pobočkách knihy položte na stůl umístěný u vchodu.

Od 10 do 14 hodin bude u výpůjčního pultu služba, na kterou se obracejte v případě, že potřebujete knihu vrátit a znovu půjčit, že si chcete vyzvednout průkaz ISIC, rezervovanou knihu apod.


Knihovna stále poskytuje konzultace prostřednictvím e-mailu či telefonu. Na online konzultaci (prostřednictvím MS Teams) se domluvte s konkrétním zaměstnancem knihovny

Podmínky provozu a otevírací doba budou upravovány podle aktuální epidemiologické situace a v souladu s opatřeními Vlády ČR a vedení UPa.

Děkujeme za pochopení.

Ing. Blanka Jankovská

vedoucí Univerzitní knihovny


Užitečné odkazy:

1. Otevírací doba na hlavní budově a na pobočkách 

2. Seznam elektronických informačních zdrojů 

3. Návody pro vzdálený přístup ke zdrojům z domova

Ing. Blanka Jankovská
vedoucí Univerzitní knihovny UPa