Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

default alt knihovna

Kopírování je zajištěno na samoobslužných kopírovacích strojích v prostorách knihovny, pomocí systému SafeQ. Cena za každou kopii stránky je stanovena podle ceníku (níže).

Tiskové služby jsou realizovány pomocí systému SafeQ. Cena za každou vytištěnou stranu je stanovena podle ceníku (níže).

Studenti

Studenti mohou využívat tiskové a kopírovací služby jen s kreditem vloženým na konto SafeQ na studentském průkazu. Minimální vklad je 100 Kč. Dobíjecí místo se nachází u informačního pultu v 1. patře knihovny. Aktuální stav konta je možno zjistit na každém terminálu. Podrobný stav účtu včetně realizovaných plateb je k dispozici na https://tisk.upce.cz (přihlášení přes NetID a heslo k NetID účtu). Nevyčerpaná částka z konta se vrací pouze při ukončení studia.

Zaměstnanci a vyučující

Zaměstnanci a vyučující mohou tiskové a kopírovací služby využívat bez omezení, pouze na základě průkazu zaměstnance, který přikládají k terminálu SafeQ. Cena za tisk je účtována automaticky bezhotovostním převodem z účtu fakulty (pracoviště).

Uživatelé z veřejnosti

Uživatelé z řad veřejnosti mohou tiskové a kopírovací služby využívat po předložení průkazu čtenáře, kdy výměnou obdrží čipovou kartu pro tisk či kopírování. Po ukončení tisku či kopírování předají kartu zpět službě u pultu, obdrží svůj průkaz čtenáře a cenu za využité služby zaplatí v hotovosti.

Kopírování

1 stránka A4

2 Kč

1 stránka A3

4 Kč

Tisk

1 stránka A4 černobíle

2 Kč

1 stránka A4 barevně

14 Kč

1 stránka A3 černobíle

4 Kč

1 stránka A3 barevně

28 Kč

1 stránka normy ČSN (A4)

(pouze kategorie P, A, Z, E, D, S, SL a SX)

5 Kč 

Samoobslužné skenování je umožněno na skenerech umístěných v 1. poschodí knihovny (3 knižní skenery, 1 klasický skener). Služba je poskytována zdarma.

Dva nové knižní skenery Zeutschel nabízí uživatelsky přívětivé prostředí, ovládání je v češtině (a dalších 31 jazycích). 

U skenování je možné navolit: 

✔️ rozlišení 150/300/600 DPI,
✔️skenování barevné i černobílé,
✔️ formát PDF/TIF/JPG,
✔️ skenování do upravitelného textového souboru (OCR). 

Skenujete buď rovnou na flash disk (bez možnosti úprav), nebo do „košíku“ (kde můžete stránky mazat, přesouvat atd.). 

Naskenovaný dokument si buď uložíte na flash disk, nebo si ho můžete stáhnout do mobilního telefonu (v tomto případě je nutné nainstalovat aplikaci zeta2mobile, propojit mobil se skenerem přes tlačítko Connect a načíst QR kód). 

Návod na využití knižního skeneru Zeutschel najdete na YouTube, případně vám s jeho obsluhou pomůže služba u informačního pultu. 

Při pořizování jakékoliv rozmnoženiny je uživatel povinen se řídit autorským zákonem.