Současnost

Srdcem každé univerzity je knihovna. Ani u nás tomu není jinak. Aktuální poznatky i odborné informace u nás najdete v tisících knih, které si můžete vypůjčit domů i k prezenčnímu studiu.

Dnes se naše knihovna může pochlubit 212 tisíci svazků a 222 tituly českých i zahraničních periodik. Neustále pracujeme na modernizaci a zkvalitnění našich služeb.

Věříme, že se vám u nás bude dobře a v pohodlí číst, psát i studovat.

Služby

Pokud potřebujete pracovat na počítači, je vám k dispozici 21 PC míst. Knihy velmi rychle a snadno naskenujete na dvou knižních skenerech. Využít můžete také klasický skener, barevné tiskárny či samoobslužnou kopírku. Vracet knihy můžete i mimo naši otvírací dobu, do biblioboxu před vchodem do knihovny.

 

Více o službách

Historie

Naše knihovna tu je pro čtenáře téměř sedm desetiletí, která započala sběratelským nadšením pana Michala Jarového. Kdo by si tehdy pomyslel, že již o deset let později bude v knihovním fondu téměř 130 tisíc titulů.

Přečtěte si o historii

Online katalog

Titul, který hledáte, najdete rychle v našem online katalogu. 

Vstoupit do katalogu

Digitální knihovna Univerzity Pardubice

Na záznamy všech závěrečných prací našich studentů od roku 1992 se můžete podívat do Digitální knihovny Univerzity Pardubice. U většiny prací obhájených po r. 2008 najdete i plný text.

Přejít do digitální knihovny

Vyhledávač Primo

Potřebujete čerpat i ze zahraničních odborných článků, sborníků, e-knih a e-časopisů? Použijte Primo – vyhledávač, který jedním dotazem prohledá náš online katalog, Digitální knihovnu i miliony dalších kvalitních plnotextových zdrojů z celého světa.

Hledejte v Primo

Co o nás říkají naši čtenáři?

Chtěl bych tímto pochválit zaměstnance v Univerzitní knihovně za jejich skvělou práci. Hlavně za ochotu pomáhat a za přátelský přístup. Také bych chtěl pochválit kreativní hlášky o pravidlech knihovny. Velmi originální a vtipné. Well done! Jste skvělí. Děkuji!
Z naší nástěnky
Děkuji za vaše služby a pomoc v průběhu posledních třech let mého studia!!!
Z naší nástěnky
Thank you so much for this wonderful place!!! Erasmus in Pardubice
Z naší nástěnky
Rozšířit fotografii: 
false