Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

default alt knihovna

Srdcem každé univerzity je knihovna. Ani u nás tomu není jinak. Aktuální poznatky i odborné informace u nás najdete v tisících knih, které si můžete vypůjčit domů i k prezenčnímu studiu.

Dnes se naše knihovna může pochlubit 212 tisíci svazků a 222 tituly českých i zahraničních periodik. Neustále pracujeme na modernizaci a zkvalitnění našich služeb.

Věříme, že se vám u nás bude dobře a v pohodlí číst, psát i studovat.

Služby

Pokud potřebujete pracovat na počítači, je vám k dispozici 21 PC míst. Knihy velmi rychle a snadno naskenujete na dvou knižních skenerech. Využít můžete také klasický skener, barevné tiskárny či samoobslužnou kopírku. Vracet knihy můžete i mimo naši otvírací dobu, do biblioboxu před vchodem do knihovny.

Historie

Naše knihovna tu je pro čtenáře téměř sedm desetiletí, která započala sběratelským nadšením pana Michala Jarového. Kdo by si tehdy pomyslel, že již o deset let později bude v knihovním fondu téměř 130 tisíc titulů.

Online katalog

Titul, který hledáte, najdete rychle v našem online katalogu. 

Digitální knihovna Univerzity Pardubice

Na záznamy všech závěrečných prací našich studentů od roku 1992 se můžete podívat do Digitální knihovny Univerzity Pardubice. U většiny prací obhájených po r. 2008 najdete i plný text.

Vyhledávač Primo

Potřebujete čerpat i ze zahraničních odborných článků, sborníků, e-knih a e-časopisů? Použijte Primo – vyhledávač, který jedním dotazem prohledá náš online katalog, Digitální knihovnu i miliony dalších kvalitních plnotextových zdrojů z celého světa.

Co o nás říkají naši čtenáři?

Chtěl bych tímto pochválit zaměstnance v Univerzitní knihovně za jejich skvělou práci. Hlavně za ochotu pomáhat a za přátelský přístup. Také bych chtěl pochválit kreativní hlášky o pravidlech knihovny. Velmi originální a vtipné. Well done! Jste skvělí. Děkuji!
Z naší nástěnky
img_20180627_131746.jpg
Děkuji za vaše služby a pomoc v průběhu posledních třech let mého studia!!!
Z naší nástěnky
img_20180627_131354.jpg
Thank you so much for this wonderful place!!! Erasmus in Pardubice
Z naší nástěnky
img_20180627_131310.jpg