Informace o impakt faktoru naleznete prostřednictvím Journal Citation Reports, kde jednoduše stačí zadat název nebo ISSN daného časopisu.
Záleží na tom, podle které metriky a v jakém oboru chcete kvartil zjistit. V záložce Kvartily časopisů najdete přehled a návody, jak kvartil zjistit.
Web of Science
Pokud máte založený ResearcherID nebo Orcid ID (a v profilu máte aktualizované publikace indexované ve WoS), zadejte do vyhledávání podle „Author Identifiers“ svůj identifikátor (ResearchedID nebo Orcid ID). Vyhledané publikace zkontrolujte, označte a klikněte na „Citation Report“.
Pokud nemáte založený ResearcherID nebo Orcid ID, zadejte do vyhledávání podle „Author“ své příjmení a první písmeno křestního jména (bez diakritiky). Z vyhledaných publikací označte ty své a zvolte možnost „Citation Report“.
Ve vygenerovaném „Citation report“ najdete počet svých citací (lze zvolit i možnost vyloučit autocitace) a také hodnotu x-indexu.
TIP: Pro jednodušší generování citačních analýz doporučujeme mít zřízený identifikátor Orcid ID a propojit ho s ResearchedID a/nebo Scopus Author ID. Více viz Orcid a jiné identifikátory.
Scopus
Po vyhledání autora (podle jména nebo podle Orcid ID) klikněte na počet dokumentů. Označte své záznamy a zvolte možnost „View citation overview“. Vygeneruje se přehled citovaných dokumentů (lze vyloučit autocitace) a také hodnota h-indexu.
TIP: Pro jednodušší generování citačních analýz doporučujeme mít zřízený identifikátor Orcid ID a propojit ho s ResearchedID a/nebo Scopus Author ID. Více viz Orcid a jiné identifikátory.
Číselník zdrojů spravuje Univerzitní knihovna, vyplňte tento formulář a odešlete jej na e-mail petra.zaninova@upce.cz
UT WoS (Accession Number) je identifikátor záznamu výsledku registrovaného v databázích Web of Science.
U konkrétního záznamu zvolíte možnost „See more data fields" a pod „Accession number" najdete UT WoS.
Příklad WOS:000383526000016
EID (Scopus ID) je identifikátor záznamu výsledku registrovaného v databázi Scopus. Scopus ID najdete ve webové adrese příslušného záznamu nebo při exportu záznamu/záznamů do csv.
Příklad EID Scopus: 2-s2.0-85113364826
Postprint (= accepted version) je autorskou verzí článku po zapracování připomínek z recenzního řízení, ale před konečným zformátováním vydavatelem (zpravidla neobsahuje číslování, vydavatelská záhlaví, zápatí, apod.). Jde o verzi shodnou s publikovaným článkem po stránce obsahové, nikoli po stránce formální. Nejedná se o verzi (autorský reprint), který autor obdrží od vydavatele. Příklad postprintu uloženého v Digitální knihovně UPCE.
Žádat může kdokoli prostřednictvím formuláře Clarivate Analytics.
Do formuláře je nutné zadat některé údaje ze záznamu, proto doporučujeme mít paralelně otevřený záznam příslušného článku.
Odkaz na formulář najdete také u každého záznamu. Najdete ho na pravé straně pod nadpisem „Suggest a correction“.
Pokud chcete opravit jméno nebo afilaci, můžete informace opravit ve svém profilu. Zažádat o změnu bibliografických dat lze na odkaze: https://service.elsevier.com/app/contact/supporthub/scopuscontent/
Více info viz: https://service.elsevier.com/app/answers/detail/a_id/14593/supporthub/scopuscontent/p/12695/
Autoři (zaměstnanci a studenti UPCE, kteří vykazují za UPCE publikace do OBD, respektive do Rejstříku informací o výsledcích - RIV) si zřizují identifikátor ORCID iD prostřednictvím aplikace HAP.
Více info viz Orcid.
Na co se u časopisu zaměřit, zjistíte na webové stránce knihovny Predátorské praktiky vydavatelů. V případě nejasností se obraťte na Mgr. Veroniku Kolínovou (linka 6536).
Podle Směrnice č. 2/2015 mají od roku 2016 autoři za povinnost připojit v OBD k výsledkům typu J (článek v odporném periodiku) a D (článek ve sborníku) plný text v podobě tzv. postprintu (accepted version). Z OBD jsou poté záznamy s plnými texty automaticky exportované do Digitální knihovny UPCE a zpřístupněny na základě pravidel vydavatele.
Pokud chcete v Digitální knihovně zpřístupnit svoji publikační činnost staršího data nebo jiného typu, kontaktujte Mgr. Veroniku Kolínovou.
Máte jiný dotaz? Kontaktujte: