Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

citace89653.png

Pro správu citací je vhodné využít tzv. citační manažery, které vám usnadní práci při psaní odborného textu a vytvoří citace dle formátu vyžadovaného vydavatelem.

EndNote

EndNote je nástrojem pro správu bibliografických záznamů poskytovaný v rámci služeb Web of Science. EndNote Web naleznete v horní části hlavní stránky Web of Science, vstup je podmíněn registrací. Videotutoriál, jak s EndNote Web pracovat, je k dispozici zde.

Citace PRO

Citace PRO jsou českým zástupcem nástrojů pro správu a tvorbu citací. Předplacená verze Citace PRO Plus je plnohodnotným citačním manažerem, který podporuje více než 8000 citačních stylů.

​Mendeley

Mendeley je referenční manažer pro správu citací a zároveň i síť vědeckých pracovníků. Mendeley je pro jednotlivé uživatele zdarma. 

Zotero

Zotero je citační manažer, původně v podobě rozšíření do prohlížeče Mozilla, nyní je k dispozici jako samostatná aplikace a nabízí propojení i s ostatními prohlížeči.


Jak citovat

Jak citovat (materiál vydaný Knihovnou univerzitního kampusu MU vysvětluje, proč se vlastně cituje, jaká základní pravidla při citování dodržovat a jak při citování různých typů a forem dokumentů postupovat)

Jak citovat: citační styly (materiál vydaný Knihovnou univerzitního kampusu MU shrnuje pokyny nejčastěji používaných citačních stylů – kromě ISO 690 také ACS, AIP, AMA, APA, ASA, CBE/CSE a NLM/Vancouver, včetně praktických příkladů)

Jak správně citovat a odkazovat na citace (obecný úvod do problematiky citování vypracovaný Knihovnou UTB)

Jak na citace jednoduše (materiál Knihovny UTB, zaměřený na citace podle normy ISO 690)

Bibliografické odkazy a citace dokumentů (jednoduchá a přehledná metodika tvorby citací dle normy ISO 690, obsahuje velké množství příkladů)