Pro správu citací je vhodné využít tzv. citační manažery, které vám usnadní práci při psaní odborného textu a vytvoří citace dle formátu vyžadovaného vydavatelem.

 

EndNote

EndNote je nástrojem pro správu bibliografických záznamů v tzv. osobní bibliografické databázi, poskytovaný v rámci služeb Web of Science. EndNote Web naleznete v horní části hlavní stránky Web of Science, vstup je podmíněn registrací. Videotutoriál, jak s EndNote Web pracovat, je k dispozici zde.

 

Přejít na Web of Science

Citace PRO

Citace PRO jsou českým zástupcem nástrojů pro správu a tvorbu citací. V neplacené verzi Citace PRO Free na stránkách citace.com, můžete zdarma generovat citace dle normy ČSN ISO 690. Placená verze Citace PRO Plus je plnohodnotným citačním manažerem, který podporuje více než 8000 citačních stylů.

Přejít na Citace PRO

​Mendeley

Mendeley je referenční manažer pro správu citací a zároveň i síť vědeckých pracovníků. Mendeley je pro jednotlivé uživatele zdarma. 

Přejít na Mendeley

Zotero

Zotero je citační manažer, původně v podobě rozšíření do prohlížeče Mozilla, nyní je k dispozici jako samostatná aplikace a nabízí propojení i s ostatními prohlížeči.

Přejít na Zotero

Jak citovat

Jak citovat (materiál vydaný Knihovnou univerzitního kampusu MU vysvětluje, proč se vlastně cituje, jaká základní pravidla při citování dodržovat a jak při citování různých typů a forem dokumentů postupovat)

Jak správně citovat a odkazovat na citace (obecný úvod do problematiky citování vypracovaný Knihovnou UTB)

Jak na citace jednoduše (materiál Knihovny UTB, zaměřený na citace podle normy ISO 690)

Bibliografické odkazy a citace dokumentů (jednoduchá a přehledná metodika tvorby citací dle normy ISO 690, obsahuje velké množství příkladů)

false
Rozšířit fotografii: 
false