Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

default alt knihovna

Pro naše čtenáře i veřejnost nabízíme širokou paletu služeb.

Pokud potřebujete pracovat na počítači, je vám k dispozici 22 PC míst. Knihy velmi rychle a snadno naskenujete na třech knižních skenerech. Využít můžete také klasický skener, barevné tiskárny či samoobslužnou kopírku. Vracet knihy můžete i mimo naši otevírací dobu, do biblioboxu před vchodem do knihovny. Akademikům knihovna pomůže s antiplagiátorskou kontrolu jejich rukopisů v systému Turnitin. Studenti mohou využít pro kontrolu nejen seminárních prací systém Odevzdej.cz.

Výpůjční služby

Všem uživatelům Univerzitní knihovny je k dispozici on-line katalog, volně přístupný na naší webové stránce, který podává přehled o fondu Univerzitní knihovny. Pro vyhledávání v něm slouží speciálně vyčleněné počítače v přízemí naproti výpůjčnímu pultu.

Tisk a kopírování

Zajišťujeme také kopírování, skenování a tiskové služby. Dostupné jsou pro každého, naše studenty, zaměstnance i širokou veřejnost. 

Informační vzdělávání a služby

Naše informační služby zahrnují poradenství a konzultace, např. pomoc při zpracování rešerší ve formě konzultace. Pořádáme vzdělávací akce různého typu a zaměření, např. přednášky a semináře jak pro nové uživatele, tak pro studenty posledních ročníků, kteří potřebují pomoc se závěrečnou prací.

Kompletní nabídka vzdělávání

Počítačová studovna

V době, kdy máme otevřeno, jsou pro naše registrované uživatele také dostupné počítače v samostatné studovně. 

Dodávka dokumentů

V rámci tzv. Meziknihovní výpůjční služby (MVS) vám Univerzitní knihovna může za předem stanovených podmínek zprostředkovat zapůjčení dokumentu z jiné knihovny v ČR nebo zahraničí. 

Antiplagiátorská kontrola

Akademikům a vědeckovýzkumným pracovníkům pomůžeme s ověřením originality jejich rukopisu v systému Turnitin.

Studenti mohou ke kontrole svých prací využít Odevzdej.cz.