Přehled služeb

Pro naše čtenáře i veřejnost nabízíme široké služby.

Pokud potřebujete pracovat na počítači, je vám k dispozici 22 PC míst. Knihy velmi rychle a snadno naskenujete na třech knižních skenerech. Využít můžete také klasický skener, barevné tiskárny či samoobslužnou kopírku. Vracet knihy můžete i mimo naši otvírací dobu, do biblioboxu před vchodem do knihovny. Akademikům knihovna pomůže s antiplagiátorskou kontrolu jejich rukopisů v systému Turnitin. Studenti mohou využít pro kontrolu nejen seminárních prací systém Odevzdej.cz.

Výpůjční služby

Všem uživatelům Univerzitní knihovny je k dispozici on-line katalog, volně přístupný na naší webové stránce, který podává přehled o fondu Univerzitní knihovny. Pro vyhledávání v něm slouží speciálně vyčleněné počítače v přízemí naproti výpůjčnímu pultu.

O výpůjčkách

Tisk a kopírování

Zajišťujeme také kopírování, skenování a tiskové služby. Dostupné jsou pro každého, naše studenty, zaměstnance i široké veřejnosti. 

Samoobslužné služby

Informační služby

Naše informační služby zahrnují poradenství a konzultace, pomoc při zpracování rešerší ve formě konzultace, knihovnicko-informační lekce pro nové uživatele a posktyujeme elektronické reprografické služby.

Vše o informačních službách

Počítačová studovna

V době, kdy máme otevřeno, jsou pro naše registrované uživatele také dostupné počítače v samostatné studovně. 

Jak do počítačové studovny

Dodávka dokumentů

V rámci tzv. Meziknihovní výpůjční služby (MVS) vám Univerzitní knihovna může za předem stanovených podmínek zprostředkovat zapůjčení dokumentu z jiné knihovny v ČR nebo zahraničí. 

Meziknihovní výpůjční služba

Antiplagiátorská kontrola

Akademikům a vědeckovýzkumným pracovníkům pomůžeme s ověřením originality jejich rukopisu v systému Turnitin.

Studenti mohou ke kontrole svých prací využít Odevzdej.cz.

Turnitin a Odevzdej
Rozšířit fotografii: 
false