Published: 05.09.2017

Vážení uživatelé,

v rámci projektu OP VVV „Centrum pro etiku jako studium hodnoty člověka“ byly nově předplaceny tyto databáze:

1. rozšíření dtb ProQuest STM o humanitní a sociální vědy na ProQuest Central

2. Thesaurus Linguae Graecae

3. rozšíření archivu JSTOR o kolekce Arts & Sciences V, VIII a XIII.

Více o zdrojích:

1. ProQuest Central je multioborovou databází zahraniční literatury. Nabízí přístup k odborným informacím z obchodu, ekonomie, medicíny, přírodních, společenských a humanitních věd, techniky a umění. ProQuest Central poskytuje uživatelům nezbytnou informační základnu a podporu během všech fází jejich práce, ať už se jedná o vědecké pracovníky, doktorandy či vysokoškolské studenty.

2. Thesaurus Linguae Graecae (TLG) je databáze všech dochovaných děl antické řecké literatury od období homérských básní do 6. stol. po Kr. a vybraných děl pozdější literatury byzantské. Tato databáze je nepostradatelným nástrojem pro každého klasického filologa i pro odborníky jiných oborů, kteří musí pracovat s texty antické řecké kultury v originálním znění. Jednou za několik let vycházejí nová vydání, která doplňují především texty byzantských autorů a také důležité fragmenty dosud nevydaných antických řeckých literárních děl.

3. JSTOR je archiv umožňující přístup k článkům mnoha vědeckých časopisů z různých oblastí vědy. Zdrojové články jsou přímo naskenované z originálních tištěných časopisů včetně ilustrací, grafů a tabulek. JSTOR nezpřístupňuje aktuální čísla časopisů, ale pouze archivy (odstup od aktuálního čísla 1-5 let). Nalezené články je možné tisknout nebo stáhnout do formátu PDF.