merland_furniture_159533.png

Published: 12.02.2021

Vážení kolegové, vážení studenti,

přístup do Národní digitální knihovny - Covid byl prodloužen do 30. 6. 2021.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek se 11. února 2021 dohodl s předsedou Svazu knihkupců a nakladatelů (SČKN) Martinem Vopěnkou na uzavření licenční smlouvy, která do konce června 2021 umožní úplné zpřístupnění digitalizovaných dokumentů dostupných na trhu prostřednictvím digitálních knihoven  provozovaných Národní knihovnou ČR, Moravskou zemskou knihovnou, Univerzitou Karlovou, Knihovnou Akademie věd ČR, Národní technickou knihovnou a Městskou knihovnou v Praze.

Celá tisková zpráva Národní knihovny České republiky zde

K dílům přistupujte z adresy: https://ndk.cz/podminky-zpristupneni

Pro přístup do online aplikace Kramerius je nutné souhlasit s podmínkami použití a přihlásit se účtem Univerzity Pardubice (Přihlásit knihovním účtem/eduID, ze seznamu vyberte Univerzita Pardubice a poté se přihlaste svými údaji).

Stejně jako doposud je možné tyto fondy otevřít a přečíst, ale není možné jejich stahování ani tisk.