Published: 07.06.2015

Logo - EBSCO e-books

Vážení uživatelé,

Fakulta zdravotnických studií pro vás ve spolupráci s producentem databází EBSCO Information Services zajistila zkušební přístup do tří kolekcí:

• eBook Nursing Collection
  • eBook Clinical Collection
  • Medcom Nursing Video Collection

Zkušební přístup je otevřen do 30. června 2015.

Do všech kolekcí se dostanete přes platformu EBSCOhost (z domova je nutné použít vzdálený přístup - návody dole na stránce).

Informace o práci s e-books a možnostech jejich stahování

1. eBook Nursing Collection obsahuje přes 300 vybraných kvalitních titulů specializovaných na potřeby profesionálů v oblasti ošetřovatelství. Obsahuje mj. klinické průvodce, manuály z praxe založené na důkazech, příručky a tituly zaměřené na profesní růst. Prostřednictvím eBook Nursing Collection mají uživatelé přístup k nejaktuálnějším obsahu. Všechny tituly v této kolekci byly vydány v období od roku 2011 do současnosti. Díky průběžným aktualizacím novější tituly nahradí starší obsah, takže uživatelé mají vždy přístup k nejnovějším informacím.

2. eBook Clinical Collection obsahuje přes 2 600 jednotlivě vybíraných, vysoce kvalitních titulů, zaměřených na oblast medicíny, ošetřovatelství, příbuzných nelékařských oborů a praxi praktických lékařů. Kolekce byla sestavena pro využití v klinickém prostředí, pro biomedicínské knihovny a akademicko-medicínské instituce. Prostřednictvím eBook Clinical Collection mají uživatelé přístup k nejaktuálnějšímu obsahu - všechny tituly v této kolekci pocházejí z období od roku 2008 do současnosti (se značnou převahou titulů z období 2010 - současnost). Díky pravidelným aktualizacím kolekce je starší obsah průběžně nahrazován novějšími tituly – uživatelé mají tedy vždy přístup k nejaktuálnějšímu dostupnému obsahu.

3. Medcom Nursing Video Collection
    Medcom®
    poskytuje streaming videí s tématikou ošetřovatelství stovkám vzdělávacích institucí a zdravotnických systémů na celém světě. Prostřednictvím speciálně navrženého systému řízení výuky (LMS), poskytuje MEDCOM uživatelům vysoce ...