Published: 11.05.2015

V pondělí 27. dubna byla 4713 náhodně vybraným studentům Univerzity Pardubice odeslána prosba s vyplněním dotazníku k Průzkumu informační gramotnosti studentů vysokých škol v ČR.

Průzkum probíhá na 18 veřejných vysokých školách. Organizuje ho Asociace knihoven vysokých škol ČR. Proveden je prostřednictvím jednotlivých vysokoškolských knihoven. Je podpořen prorektorem pro vědu a tvůrčí činnost prof. Ing. Jiřím Kulhánkem, Ph.D., Knihovní radou a děkany všech fakult Univerzity Pardubice.

Cílem průzkumu je získat přehled o motivaci a chování studentů při vyhledávání a používání informací pro studium. Výsledky využije knihovna ke vzdělávacím akcím, které pomáhají studentům zlepšit schopnosti a dovednosti pracovat s odbornými informacemi a informačními zdroji v oboru, dodržovat publikační etiku a naučit se citovat.

Možnost vyplnit dotazník byla prodloužena až do pátku 15. května.

Prosíme Ty z vás, kteří odkaz na dotazník obdrželi, o jeho vyplnění. Pomůžete nám vytvořit lepší podmínky pro vás a vaše informační vzdělávání.

Níže najdete několik grafů s dosavadními počty vyplněných dotazníků.

Podpořte svoji fakultu, aby jako první dosáhla nutného minimálního vzorku důležitého pro relevanci průzkumu.

Graf 01

Graf 02