Trénink zvládání stresu a zvyšování psychické odolnosti I, II

Uložit do kalendáře 10-01-2023 13:00 08-02-2023 13:00 Czech republic/Europe Trénink zvládání stresu a zvyšování psychické odolnosti I, II Stres je přirozená součást našich životů, ale co když se stává pro svou intenzitu a míru ohrožující a člověk se začíná cítit přetíženě a vyčerpaně? V dlouhodobém stresu může člověk ztratit pozitivní přístup a radost ze života, sebejistotu,... místnost: VO/01009
10. 01. - 08. 02. 2023 místnost: VO/01009
zvládání
stres
trénink
mentoring
stres

Stres je přirozená součást našich životů, ale co když se stává pro svou intenzitu a míru ohrožující a člověk se začíná cítit přetíženě a vyčerpaně? V dlouhodobém stresu může člověk ztratit pozitivní přístup a radost ze života, sebejistotu, kapacitu i nadhled v řešení překážek. Stejně tak může mít dlouhodobé působení stresu destruktivní následky pro naše fyzické zdraví, které mohou vyústit v různý typ onemocnění.

Přehlížet dlouhodobý stres se nevyplácí. Naopak je důležité porozumět příčinným souvislostem, které mohou dopady na naše zdraví a běžné fungování mírnit či jim předcházet. Kurz nabízí uvědomění si propojenosti tělesných a psychických funkcí a jejich využití jako aktivní zdroj podpory a prevence stresu. Nabízí také práci na odstranění stresových podnětů pomocí relaxačních metod jako každodenní péči o vlastní psychickou pohodu. Porozumění sobě samotnému v kontextu stresu znamená aktivní práci na posilování psychické a fyzické odolnosti a obnovení tolik vytoužené duševní rovnováhy.

Kurz bude probíhat interaktivním způsobem a bude využívat psychologických a psychoterapeutických technik. V jeden termín proběhnou dva po sobě jdoucí bloky po 1,5 hod.

 

Lektorka: Mgr. Hana Janíková

 

Termíny:

1. blok: 10. 1. 2022 - Zvládání stresu a zvyšování psychické odolnosti I.

2. blok: 8. 2. 2022 - Zvládání stresu a zvyšování psychické odolnosti II.

 

vždy od 13 do 16 hodin

místnost: VO/01009 (přízemní objekt u budovy G, sídlí zde APUPA a Kariérní centrum)

 

Vstup zdarma
oddělení HR, mentoringový program
Ing. Iveta Moravcová
+420466036518