IDENTIFIKÁTORY OSOB

 

  • ORCID iD je mezinárodní, jednoznačný a trvalý identifikátor autora v akademickém a vědeckém prostředí. Číselný kód je pro každého autora jedinečný, při uvedení ORCID iD nemohou být vědecké výstupy přiřazeny někomu jinému se stejným jménem. Je perzistentní, tzn. že zůstává uživateli napořád, i když změní své pracoviště nebo zaměstnavatele (nebo své jméno). Využijete ho při zaslání článku do časopisu, v grantových přihláškách, v systémech pro hodnocení vědy a výzkumu atd. 

Více viz ORCID iD. 

Příklad ORCiD: 0000-0001-9505-7605

  • Web of Science Researcher ID je tzv. trvalý a jednoznačný identifikátor autora, který si můžete zdarma vytvořit a navázat na něj všechny vaše záznamy ve Web of Science. Nevýhodou tohoto identifikátoru je orientace pouze na služby Web of Science, proto je vhodné vytvořit si také identifikátor ORCiD, který není vázán pouze na jednu službu a zároveň jej lze propojit s vaším ResearcherID. Více viz Orcid a jiné identifikátory. ResearcherID si můžete vytvořit na webu ResearcherID.

Příklad Web of Science Researcher ID: M-6491-2014

  • Scopus Author ID je identifikátor autora, jehož záznam je uložen v databázi Scopus. Tento identifikátor je autorům přidělován automaticky. Také profil Scopus Author ID je možné spárovat s identifikátorem ORCiD. Více viz Orcid a jiné identifikátory.

Příklad Scopus Author ID: 36105732200

 


 

false

IDENTIFIKÁTORY DOKUMENTŮ

 

  • DOI (Digital Object Identifier) je trvalý identifikátor digitálních objektů, jedná se o nejrozšířenější identifikátor vědeckých publikací. Jaký dokument se pod příslušným DOI nachází, můžete dohledat přes tzv. DOI Resolver

Příklad DOI: 10.1016/j.dyepig.2016.07.008

  • Handle je další z trvalých identifikátorů digitálních objektů. Na UPCE je automaticky přidělován všem dokumentům v Digitální knihovně UPCE.

Příklad handle: http://hdl.handle.net/10195/45591

  • ISSN (International Standard Serial Number) je mezinárodní standardní číslo seriálové publikace (časopis, pravidelně vycházející sborník,…). ISSN v České republice přiděluje Národní technická knihovna. 

Příklad ISSN: 0040-4020

  • ISBN (International Standard Book Number) je mezinárodní standardní číslo knihy. Správou systému ISBN je v České republice pověřena Národní knihovna ČR

Příklad ISBN: 978-80-7395-872-5

 


 

false

IDENTIFIKÁTORY ZÁZNAMŮ

 

  • UT WoS (Accession Number) je identifikátor záznamu výsledku registrovaného v databázích Web of Science. U konkrétního záznamu zvolíte možnost „See more data fields" a pod „Accession number" najdete UT WoS. 

Příklad UT WOS:000383526000016

  • Scopus ID (EID) je identifikátor záznamu výsledku registrovaného v databázi Scopus. Scopus ID najdete ve webové adrese příslušného záznamu nebo při exportu záznamu/záznamů do csv.

Příklad EID Scopus: 2-s2.0-85113364826

 

 

false
Soubory ke staženíVelikost
PDF icon All about ORCID20 MB
PDF icon Know more about DOI 234.91 KB
false

V případě dotazů prosím kontaktujte telefonicky / e-mailem Mgr. Veroniku Kolínovou: 

false
Mgr. Veronika Kolínová,

Mgr.
Veronika
Kolínová


Rektorát a celouniverzitní útvary

veronika.kolinova@upce.cz
466 036 536
Rozšířit fotografii: 
false