Zjednodušte si psaní vědeckého článku se SciFlow

23. 5. 2022

Vážení uživatelé,

do 11. července 2022 máte možnost využít zkušební přístup do unikátního nástroje SciFlow.

Sciflow Authoring Platform je online textový editor pro autory odborných textů, především článků a závěrečných prací. Lze jej využít i pro vytváření jiných dokumentů a velmi usnadňuje kolaborativní psaní.

Mezi jeho největší výhody patří:

 • velký výběr šablon vědeckých časopisů a citačních stylů a kontinuální nárůst jejich počtu na doporučení uživatelů (nově i česká verze citační normy ISO 690)
 • šablony závěrečných prací (předplácející instituce si může nechat vytvořit šablony na míru)
 • spoluautoři mohou psát a komentovat zároveň (samozřejmostí je sledování změn a verzování)
 • snadné opakované reformátování, jednoduché vkládání tabulek, rovnic a speciálních znaků
 • již existující napojení na citační manažery Mendeley a Zotero
 • exporty do DOCX, PDF, HTML nebo JATS
 • kontrola pravopisu a gramatiky v AJ a NJ

Pro přihlášení do SciFlow využijte univerzitní e-mailovou adresu a link:  https://www.sciflow.net/upce

Pokud vám v SciFlow chybí šablona, citační styl, nebo máte jakoukoli jinou připomínku, kontaktujte vývojáře na mail@sciflow.net. Jsou velmi vstřícní a ochotní. Jsme první univerzita, která má v ČR nastaven zkušební přístup a máme unikátní možnost vývoj SciFlow ovlivnit. Využijte ji!

* Často kladená otázka: Je SciFlow zdarma? Odpověď: Jednotlivci si mohou vytvořit osobní účet a pracovat zdarma až s 10 texty, ať už samostatně, nebo jako spoluautoři, a se základními nástroji textového editoru. V rámci služby SciFlow Free můžete společně psát a anotovat, používat šablony časopisů, základní kontrolu pravopisu v angličtině a němčině, ukládat obrázky a propojit službu se správcem citací. Další funkce jsou k dispozici v placených verzích SciFlow Groups a SciFlow Campus.


Více informací o SciFlow naleznete zde a v angličtině na stránkách SciFlow.net.

Návody: https://support.sciflow.net/en/collections/3414147-the-sciflow-manual

Záznam webináře k zahájení testovacího přístupu (demo ukázky práce se SciFlow): https://us02web.zoom.us/rec/share/ConhiN9hFYscQod2HkGjbxEZ7v2OQoE2JX5kINcBA4Jlq6lFgoI_zOi7QF195Lit.85Yqv-384KNDRyKT (Heslo: 5%PQbdUW)

Záznam webináře ze dne 27. 4. 2022: https://drive.google.com/file/d/1-5k03IE1k_KW9boEAjO8N6-NKsEX-7eg/view 


Další webináře zaměřené na konkrétní témata týkající se práce v SciFlow (registrační odkazy):

 • středa 15. 6. 2022 ve 14:00 Creating and Formatting Monographs and Thesis
  Learn how to save research time like a pro with SciFlow with our speaker Joana Sikorski from KIT (Karlsruher Institute of Technology).
 • čtvrtek 23. 6. 2022 od 14:00 Best practice for writing and researching articles together in SciFlow
  Speaker Dr. Tristan Petit from Helmholtz Berlin Center will provide practical suggestions and tips on creating a publication in SciFlow as a team.
 • čtvrtek 30. 6. 2022 od 14:00 SciFlow & University Presses: Publishing a Diamond Open Access Journal in any local language
  Speaker Dr. Daniel Beucke (Publisher & Scrum Master at University of Göttingen) shows their latest NASJ publication's workflow with SciFlow.
 • čtvrtek 7. 7. 2022 od 14:00 Open Standards for Writing and Citing: How SciFlow works together with reference managers and publishing tools
  Our speaker Ph.D. Elisa Bastianello from Max Plank Institute of Art History will provide examples of how SciFlow, Zotero, and other reference managers use common open standards efficiently and profitably.

 

Blanka Jankovská
vedoucí Univerzitní knihovny UPCE