Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

default alt knihovna

Pokud jsem student, platím za registraci v univerzitní knihovně?
Ne. Pro studenty, akademické pracovníky i ostatní zaměstnance UPCE je registrace zdarma. Registrace je platná jeden rok. Na další období je třeba v případě studentů registraci obnovit osobní návštěvou v knihovně a předložením studetnského průkazu s platnou validašní známkou na nový akademický rok.

Mohu se stát uživatelem knihovny, přestože nejsem student ani zaměstnanec univerzity?
Ano. Podmínkou je registrace – k té potřebujete pouze průkaz totožnosti. Po zaplacení poplatku 120 Kč obdržíte tzv. společný průkaz, který opravňuje k využívání služeb univerzitní knihovny a také služeb Krajské knihovny v Pardubicích. Registrace je platná jeden rok. Na další období je třeba registraci obnovit osobní návštěvou v knihovně (a zaplatit poplatek na další období). 

Absolventi Univerzity Pardubice mohou využívat služeb univerzitní knihovny na základě Karty absolventa, vystavené po předchozí registraci v absolventském programu Univerzity Pardubice. Pro absolventy UPCE je registrace do univerzitní knihovny zdarma. Registrace je platná jeden rok. Na další období je třeba registraci obnovit osobní návštěvou v knihovně. 

Mohu jako registrovaný uživatel UK využít i služeb pobočky v Litomyšli či na FZS v Pardubičkách?
Ano. Pro obě pobočky platí stejný režim jako je na hlavní budově UK. Obě pobočky také registrují nové uživatele z řad veřejnosti. 

Mohu využít služeb knihovny, i když nejsem jejím registrovaným uživatelem a ani se jím nechci stát?
Ano. Podmínkou je zaplacení poplatku 50 Kč - tzv. jednorázový vstup. V knihovně pak můžete celý den prezenčně studovat a ze všech materiálů můžete také pořizovat kopie. Jednorázový vstup v daný den platí i pro pobočky univerzitní knihovny.


Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Kontaktujte zaměstnance knihovny e-mailem: knihovna (at) upce.cz nebo telefonicky: 466 036 543.