Přejít k hlavnímu obsahu

Přihlášení pro studenty

Přihlášení pro zaměstnance

default alt knihovna

Mohu v knihovně používat svůj notebook? Je možné se s ním připojit k wifi? Jak?
Notebook používat můžete. Do knihovny ho můžete vnášet jen v košících připravených ve vestibulu knihovny. Tašku, příp. batoh si musíte odložit do zamykatelných skříněk.

Studenti a zaměstnanci UPCE, případně studenti a zaměstnanci z jiných univerzit se mohou připojit k síti Eduroam. Návod na připojení najdete na stránkách eduroam.upce.cz.

Mohu jako uživatel z veřejnosti využívat internet?
Ano. S notebookem se však uživatel z veřejnosti k síti wifi nepřipojí. Síť je přístupná pouze pro studenty a zaměstnance UPCE, případně pro studenty a zaměstnance jiných univerzit. 

Po uživatele z veřejnosti jsou vyhrazeny 3 PC v počítačové učebně v 1. p. knihovny. 

Kde najdu přehled předplacených databází?
Přehled najdete zde.

Jak se dostanu do předplacených databází?
Vstup je vázán na IP adresu v síti univerzity (počítače v učebnách, v knihovně, notebook připojený k univerzitní WiFi, kolejní síť).

Z domova se do databází předplacených UPCE dostanou pouze studenti a zaměstnanci univerzity, a to prostřednictvím vzdáleného přístupu pomocí:

  • tzv. terminálového serveru  - nejdříve je třeba nastavit připojení k VPN (návod) a poté k terminálovému serveru (návody pro Windows 10Linux), nebo

  • technologie Shibboleth - klik na Shibboleth login ve druhém sloupci tabulky se zdroji (dostupné pouze u některých databází) - federace, ke které je nutno se připojit se nazývá Czech eduID. Připojení není vždy stabilní, pro vzdálený přístup používejte raději VPN + terminálový server.


Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? Kontaktujte zaměstnance knihovny e-mailem: knihovna (at) upce.cz nebo telefonicky: 466 036 543.